Рибалка в 

в Україні
Пошук:
Авторизоваться
Логін:
Пароль:

Тепла зима - небезпечний лід



Хотілося б ще раз нагадати про обережність під час зимової риболовлі. Треба завжди пам’ятати прислів’я: ранній лід каже – тріщу, але не спущу, пізній, березневий, - на тріщу, але спущу! Тут криється повчальна істина: перший лід, незважаючи на те, що прогинається під ногами, - міцний, бо суцільний, а не кристалічний, весняний, хоч і товстий на перший погляд – добре прогрітий сонцем, пористий, з водою – ламається при перших кроках. Теплі зими останніх років навчили рибалок, що лід, котрий утворився після відлиги, набагато слабкіший, ніж перший.

На початку зими лід наростає насамперед блище до берега, утворюючи закраїни. Найтовща крига на мілинах, де немає течії, які не захищені від вітру кущами чи деревами. Невеличкі і неглибокі озера, ставки, затоки замерзають раніше. Великі і глибокі водойми, річки покриваються кригою пізніше. У таких місцях можуть бути зрадливі промоїни. Над ними завжди піднімається білуватий пар. Тримайтеся від них далі!
Берегтися треба і засніжених річкових просторів. Під снігом лід тонший, ніж без нього. Маючи з собою плішню. Це легко перевірити. На водоймі чистий лід, наприклад, досягає товщини 10 см і більше, а в такому ж місці, але вкритому шаром снігу, - всього 3-4 см. Може трапитись і таке: температура зовні досягає мінус 10 градусів, а під снігом на кризі стоїть вода: не провалишся, але ноги намочиш добре, а це теж небезпечно. Тож не забувайте про калоші.
Взимку починати ловіння можна при товщині льоду не менше 5-6 см за сухої, морозної погоди. Вирушаючи на риболовлю, треба обов’язково мати при собі 15-20 м міцної мотузки з тягарцем в 400-500 г на одному кінці. При необхідності його легко можна закинути в ополонку, куди шубовснув ваш сусід.
Хто часто ходить на зимову рибалку, помічає, що лід має різну міцність у різних місцях. Гладенький і прозорий (на глибині він здається аж чорним) міцніший за лід білуватий, матовий, який утворюється, коли замерзає вода, перемішана із снігом. Чорний лід ненадійний у тих місцях, де багато вмерзлих повітряних кульок. Трапляються на річках і тороси, які краще обминати.
Бажано не підходити близько до кущів, пеньків, трави, що висуваються з-під льоду. Хоча тут іноді краще клює, здоров’я дорожче. Небезпечні місця поблизу джерел, річечок, що впадають у водойму.
Звичайно, всіх сюрпризів, що підсовує рибалці тонкий лід, можна уникнути, якщо уважно і обережно пересуватися на льоду.
Ні в якому разі не панікуйте. Паніка - основна причина трагічних випадків. Пам’ятате, що людина може протриматися у крижаній воді до 10 хвилин, після цього починаються судоми. Вхопіться за край ополонки і гукайте про допомогу. Якщо поруч нікого немає, вибирайтесь на лід самотужки. Для цього намагайтесь закинути одну ногу на лід, далі підтягнутись руками і перевернутися на лід.
Після цього ні в якому разі не вставайте, перекочуйтеся в безпечне місце. Якщо поруч нікого не має, швидко вилийте воду з взуття і біжіть підтюпцем до населеного пункту чи дороги.
Якщо під час подорожі по льоду ви почули, що він починає тріщати, не зупиняйтеся, зробіть невелике коло і поверніться назад. Якщо лід явно проламується, ляжте на нього, розведіть руки та ноги, і відповзайте назад.
На зимовій риболовлі завжди слід мати в запасі алкоголь, найкраще спирт. Але в жодному разі не зловживайте! Зігріває найкраще чай з термосу і горілка в поміркованих дозах. А у людини напідпитку набагато більше шансів потрапити під лід і набагато менше - вибратися з халепи.
Переглядів: 1221 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
Еще статьи...
Підпишись на оновлення:
Лента новостей
Цікаві статті:
Хостинг від uCoz