Форель
  Форель-форель ловлять ходовим способом на дощового черв'яка. Ходовий лов полягає в тому, що, закинувши насадку на деяку відстань від берега, надають течії зносити її вниз. При цьому або підбурюють волосінь з котушки, або йдуть за насадкою, що пливе, по берегу.

Для ходового лову краще користуватися нежорстким дротяним вудилищем завдовжки близько 4 м. Бажана котушка: вона полегшує маневрування насадкою і дозволяє застосовувати тонку волосінь. На тихій течії, де дно заросло травою або має нерівності а також при необхідності далекого відпускати насадку, зручніше лов з поплавцем. При достатньо сильній течії і чистому дні краще ловити без поплавця. У тому і іншому випадку, риболов не стоїть на місці, а йде по берегу річки. Це пов'язано з тим, що форель, особливо велика, не тримається зграями, і після упіймання одной-двух риб остальниє насторожуються і перестають брати насадку. Рухатися треба вниз за течією, оскільки насадка знаходиться попереду риболова. Краще обловлювати спочатку верхні, а потім нижні ділянки, тому що налякана або така, що накололася на гачок риба майже завжди кидається вгору за течією і розполохує рибу, що стоїть вище, на еше не обловлених ділянках річки. Пересуватися по берегу треба обережно, і прагнучи не підходити до місця, де стоїть форель, ближче чим на 8—10 м. Якщо необхідно підійти ближче, то треба маскуватися.

Під час лову слід проводити насадку : місць, де зазвичай мешкає форель: у дерева, що повалило у воду, у окремого каменя, під навислими над водою гілками, у зливу над порогом або межі струменів під перекочуванням. Вести насадку потрібно так, щоб вона з першого разу опинилася поблизу очікуваної стоянки форелі. Невдала проводка і часті перекидання, при лові з поплавцем, насторожують рибу, і при подальших, навіть вдалих, проводках клювання може і не бути. Вибираючи струмінь, в який потрібно закинути насадку, майте на увазі, що вона не піде точно по цьому струменю, а декілька зволікатиметься волосінню до берега. Підпускати насадку треба до ближньої стоянки форелі незалежно від того, біля якого берега вона знаходиться, щоб не налякати форель, що стоїть ближче.

Ловлю з поплавцем починають з установки глибини відпустки насадки. Це зробити не просто, оскільки промер глибини розполохує рибу. Тому поплавець доводиться встановлювати по середній глибині, передбачуваного на місці лову. Бажано встановити таку глибину відпустки, щоб при невеликій затримці поплавця насадка проходила над самим дном. Оскільки точного регулювання досягти важко, краще відпускати поплавець декілька ближче і сильніше затримувати його при проводці, чим зменшувати спуск і вести насадку далеко від дна. Відпустка поплавця по струменю частіше проводять подачею волосіні з котушки лівою рукою.

Дальність відпустки поплавця за течією залежить від видимості і умов лову, але не повинна перевищувати 20 м. Далека відпустка не дозволяє добре засікти рибу, а у разі вдалої підсічки риболов не зможе перешкодити їй забитися в траву, за Koparv і т.п.

При лові без поплавця потрібно підібрати вантажило, відповідне течії і глибині. Піднімаючи вершинку вудилища, можна варіювати глибину ведення приманки і здійснювати достатньо далеку відпустку. Під час лову не обов'язково добивать^ безперервного руху насадки; на деяке виємо); при натягнутій волосіні можна класти поїманку на дно припини підбурювання волосіні
Клювання форелі стрімке. У всіх випадку: слід негайно підсікати, оскільки форель, відчувши опір або наколовшись на гачок, відразу ж викидає приманку з рота.

Категорія: Види риб | Переглядів: 1850 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 3.0/2 |
Всього коментарів: 1
1 Vit  
0
Якщо вже не полінувалися сайт скласти, то, будь ласка, не полінуйтесь переклад на українську нормально зробити. А то вона, наша "співуча, калинова" якоюсь корявою виходить - "на еше не обловлених ділянках річки", "після упіймання одной-двух риб остальниє насторожуються" тощо. І так в кожній статті :)

Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]