Вудка поплавочна
 
Вудилище призначається для занедбаності волосіні, підсічки і виведення риби. Воно повинне бути прямим легенею, гнучкою, пружною і міцною. Легкість підвищує маневреність снасти, риболов менше втомлюється, особливо при активному вудінні, коли вудилище під час лову довго знаходиться в руках. Пружність сприяє швидкому стомленню риби при її виведенні, а гнучкість амортизує різкі ривки і оберігає волосінь від обриву.

Вудилище підбирають відповідно до волосіні: чим вона тонша і слабкіша, тим більше гнучким повинне бути вудилище. Довжина його залежить від способу і умов лову.

Вудилища для глухої і бегучей снасти. При глухій снасті вудилище має на вершинке петлю або затиск для кріплення волосіні, а на комльовой частині — мотовільце для намотування її. Глуха снасть застосовується в основному при лові дрібної риби. Для ужені крупної риби снасть повинна бути достатньо міцною, це робить її грубою, важкою і придатно тільки для пасивного лову.

У бегучей снасти замість мотовілец на комльовой частині вудилища ставлять котушку. Вона дозволяє У будь-який момент здати волосінь або підтягти її назад. Така маневреність дає можливість тонкою і легкою снастю виводити крупну рибу.

У продажу є різні уділіша з скловолокна, легкі і гнучкі. Сьогодні риболовам пропонують уділіша з вуглепластика. Спінінг, застосовуючи ковзаючі поплавці, також можна використовувати для вудіння — наприклад, щук.

Риболовові, що починає, досить мати уділіше з скловолокна завдовжки 4-6 м. Краще, якщо це буде телескопічне вудилище з пропускними кільцями і планкою для кріплення котушки. Таке вудилище забезпечить достатню дальність занедбаності і не буде дуже важким. Пропускні кільця повинні бути на високих ніжках і розташовуватися досить часто, щоб навіть мокра волосінь збігала, не прилипаючи до поверхні вудилища. Вершинка уділіша не повинна бути «млявою», щоб добре вдавалася підсічка риби. Необхідно також звертати увагу на місце кріплення котушки — її потрібно встановлювати так, щоб уділіше не переважувалося вперед.

Опанувавши навиками поводження з вищеназваним вудилищем, риболов починає шукати вудилища, відповідні для різних цілей. Удящий з берега потребує особливо довгого вудилища, щоб закидати гачок через прибережну рослинність. Бажано, щоб таке вудилище було легким. Що ловить на живця повинен мати міцне вудилище, завдяки якому можна приборкувати крупних хижих риб, що жадібно беруть приманку. Таке уділіше, гарненько пошукавши, можна знайти серед зроблених з скловолокна. Ну а телескопічні уділіша найбільш зручні з погляду перевезення — наприклад, в човні або машині.

Категорія: Спінінг | Переглядів: 2390 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]