Активний вид ловлі зимою виділяється від звичайного тим, що потрібно активно пересуватись і шукати активну рибу. Для хорошого улову потрібно добре знати поведінку риб в холодну пору року і особливо в даний період ловлі, переважно найвища активність риб припадає на місяць Грудень коли перший лід ( В цей період потрібно поводитись обережно тонкий лід! ) і на період коли починає танути лід. 



Уявіть собі, наприклад, багатокілометрові переходи по пересіченій місцевості, коли спочатку доводиться відмахати кілометрів кілька по сніжній цілині, так, що сім потів зійде, а потім повільно остигати, сидячи біля лунки. А тут і вітер посилиться, а слідом за ним ще й мороз почне додавати ... Багатьом напевно знайомі описані ситуації. У пішому «рибальському туризмі» кожен грам ваги на рахунку - тягнути-то все доводиться на власному горбі. 


В цій статі розповідається про ловлю хижої риби на жерлицю.

Жерлиця - це один з найпопулярніших і найдієвіший спосіб ловлі хижака зимою, який не вимагає великої
трати грошей, чи енергії. Найголовніше для жерлиці знайти живця!!! Тому що інколи зимою бувать безкльові дні при яких дістати з десяток малих плотвичок чи окунців досить непросто. 



Збираючись на зимову рибалку за хижаком ви повинні знати всі особливості повадок риби в даний час, на даному місці. Це і є основним принципом зимової рибалки який не залише вас без риби! Також в основному не потрібно забувати що рибалка - це не тільки риба,  але й велике задоволення яке приносить вам природа. 

     


Наловити плітки по першому льоду досить просто. Клювання буває активний, і особливих проблем при правильно скомпонованной снасті не виникає. Відшукати місця виходу плітки теж не складає труднощів. Як правило з року в рік вони повторюються. Перші зимові рибалки-дороги зважилися вийти на лід, перевіряють такі "столи" в першу чергу і рано чи пізно усьому риболовецькому братерству стає відомо, де бере плітка.

    

Серед численних способів зимової ловлі риби, найбільш популярними у рибалок є ловля на мормишку і на зимову поплавкову вудку. Варто відзначити, що ці два способи ловлі мають ряд істотних відмінностей, як зі сторони побудови снасті, так і зі сторони тактики ловлі.


- Якщо риба не хапає блешню, а тільки трохи торкає і "стукає” по ній, не підсікаючись, треба підсадити на гачок малька, шматочок риби, мотиля або черв’яка, прив’язати більш дрібну блешню. Але якщо і ці заходи не допомогли, міняйте місце - ви попали на зграйку дрібних окунців.


Хотілося б ще раз нагадати про обережність під час зимової риболовлі. Треба завжди пам’ятати прислів’я: ранній лід каже – тріщу, але не спущу, пізній, березневий, - на тріщу, але спущу! Тут криється повчальна істина: перший лід, незважаючи на те, що прогинається під ногами, - міцний, бо суцільний, а не кристалічний, весняний, хоч і товстий на перший погляд – добре прогрітий сонцем, пористий, з водою – ламається при перших кроках.


Перше. Дуже важливо при лові на порожню мормишку вчасно підсікти. Пригадайте поплавець на воді літом: ось він затремтів, заглибився, поплив, сховався і лише після цього підсікаєш. Ця звичка у багатьох переноситься на зиму.

Мініатюрна зимова вудка повільно підіймається догори, раптом сторожок трохи помітно кивнув- клювання! Але рибалка замість блискавичної підсічки на якусь мить, ніби даючи заковтнути "наживку”, нахиляє вудилище вниз і потім підсікає. Але пізно! Окунь встиг "розгадати каверзу” і виплюнув мормишку. Ось чому іноді чуєш - клюють, а не підсікаються!