Ловля плотви (плітки) зимою



Наловити плітки по першому льоду досить просто. Клювання буває активний, і особливих проблем при правильно скомпонованной снасті не виникає. Відшукати місця виходу плітки теж не складає труднощів. Як правило з року в рік вони повторюються. Перші зимові рибалки-дороги зважилися вийти на лід, перевіряють такі "столи" в першу чергу і рано чи пізно усьому риболовецькому братерству стає відомо, де бере плітка.

У нашому регіоні простежується така закономірність -горизонты плітки і ляща не співпадають. Там, де ловиться взимку лящ (глибини 4,6-7 метри) зграєва дрібна і середня плітка попадається рідко. Частіше проскакують одиничні досить великі екземпляри. І навпаки - там де щільно коштує дрібна і середня плітка і її улови за світловий день можуть досягати 6-7 кг, лящ зустрічається досить рідко. Іноді лише упереміш з пліткою бере дрібний підлящик і ласкирь, видавлюючи плітку з добре підгодованого місця. Горизонт плітки 2,5-4 метри глибини.
Іноді лящ і плітка як би змінюють один одного на кормових "столах", але відбувається це найчастіше в першій половині зими, коли риба ще досить активна і рухається по водоймищу. Буває, що на пограничних глибинах в 4-4,5 метра один день добре ловиться ласкирь і підлящик, а наступного дня з тих же лунок бере тільки плітка. Схоже, що риба мігрує великими зграями уздовж водоймища і за косяками ляща рухаються ще щільніші зграї зграї ненаситної плітки. У таких випадках плітка бере як з кулемета, не особливо розбираючись в оснащенні, і тільки у тому випадку, якщо плітка досить дрібна (40-60 гр.) снасть доводиться настроювати досить ніжну. В усякому разі гачок №16-18 по міжнародній класифікації працює набагато краще за більшість мормишок. Як правило, застосовуються дві тактики лову. Чисто плотвінная - з загодувати двох-чотирьох лунок та стаціонарної ловом на поплавок і закармліваніе деякої кількості лунок і почерговий їх облавліваніе. 
Перший метод хороший, коли плотви дійсно багато і вона успішно концентрується підгодовуванням. По-основному це лов на відносних мілководдях в 2-3 метри дрібної та середньої плотви. Більшу рибу, яка пересувається невеликими зграйками, доцільно шукати за допомогою декількох закормленного лунок, число яких може доходити до 15-20. Прикормку в таких випадках готують більш довгограючу, ніж для дрібної риби, але все ж не таку в'язку, як для ляща. У всякому разі, немає сенсу вводити до складу такі компоненти, як горох або пшоно. При лові плотви це цілком позбавлене сенсу.
Одна з найпростіших і робочих сумішей складається всього з трьох компонентів. Панірувальні сухарі (бажано доведений в духовці до золотистого кольору), смажені перемелені на м'ясорубці насіння на м'ясорубці насіння і сухе молоко. Якщо до цього складу додати трохи кормового мотиля - виходить і зовсім забійна суміш.
Консистенція підгодовування наступна. Вона повинна легко розсипатися в руках, але тим не менш дозволяти зробити кульки, якій би почали розвалюватися в товщі води, і повністю розпався на складові частинки в нижній частині  у дна ... Рано чи пізно веселий лов плотви по першому льоді закінчується, і настає таке нелюбиме рибалками глухозимье. Необхідно зазначити, що дуже часто лящ в цей період ловиться набагато успішніше плотви, однак нерідко випадають дні, особливо при низькому тиску, коли плотва бере набагато краще, а лящ немов кудись зникає. На такий випадок у досвідченого рибалки завжди є в запасі кілька лунок закормленного саме на плітку.


Категорія: З під льоду | Переглядів: 3243 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 4.5/4 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]