Чому вибирати спінінг?
  Назва “спінінг” походить від англійського слова і означає “обертатися”. Ця спортивна снасть в Росії стала застосовуватися з 80-х років минулого сторіччя. Лов спінінга хижих риб (щуки, окуня, судака, голавля і інших) активний, а при умілому поводженні з снастю - і здобич.

За останні роки риболова-спінінгіста можна зустріти в найвіддаленіших місцях наший країни. На відміну від риболовів-вудильників, спінінгіст знаходиться весь час в русі, вишукуючи хижака, що причаївся. Спінінг вимагає спритності і майстерності. Силою нічого не візьмеш. Приманку треба закинути точно, на максимальну відстань і, головне, без так званого ‘парика’, волосіні на котушці. Спінінг у нас включений в число загальновизнаних видів спорту; починаючи з 1936 р. регулярно проводяться змагання по техніці занедбаності спінінга і практичному лову риби.

Вудилище спінінга призначається для занедбаності волосіні з важкою приманкою (від 7,5 до 40 г). При метанні таких приманок на значні відстані вудилище випробовує велику напругу, тому воно повинне бути особливо пружним і міцним і разом з тим гнучким, служити як би пружиною, або, як то кажуть, мати хороший посил. Дуже грубе і могутнє вудилище рватиме тонку волосінь при підсічці і виведенні риби, гасити легкі поштовхи ззовні, передавані волосінню на вудилищі.

Вудилища спінінгів виготовляють клеєними з коленого бамбука і в окремих випадках з цілісних бамбукових хлистів. Самі кращі вудилища - з склопластика. Їх роблять цілісними або роз'ємними, два-три колінними, з рукояткою і грибком на кінці.


Розрізняють вудилища одноручні - для занедбаності однією рукою і дворучні - для занедбаності двома руками. Довжина одноручних 1,6-2,1 м, маса 300-400 г, довжина рукоятки 300-350 мм; довжина дворучних 2,7-3,2 м, маса 550-750 г, довжина рукоятки 550-650 мм. Одноручні вудилища легкі, портативні і застосовуються при лові з човна або там, де незручно користуватися дворучними через їх велику довжину. При полюванні на крупну рибу або лові з берега зручніше користуватися дворучними вудилищами.

До пропускних кілець для спінінга пред'являють особливі вимоги: вони повинні бути тверді, легкі і добре відполіровані. М'які, навіть сталеві кільця швидко зношуються, на внутрішній поверхні їх утворюються борозенки. Кращими поки є агатові, сталеві хромовані або з хромового для карбіду сплаву. Зустрічаються також фарфорові і кварцити. Оправу кінцевого кільця роблять за типом “тюльпана”, що оберігає волосінь від захльостування. Для інерційних котушок на одноручному вудилищі ставлять не менше 4 кілець діаметром до 7 мм, а на дворучному - не менше 5 діаметром від 5 до 10 мм. Для безінерційних котушок число пропускних кілець те ж саме, але їх діаметр підбирають залежно від довжини вудилища і діаметру барабана котушки.

Катушкодержателі бувають гвинтові, з постійним місцем кріплення котушки на рукоятці вудилища, і пересувні у вигляді двох кілець для кріплення котушки в будь-якому місці. При користуванні інерційними котушками на верхньому кільці катушкодержателя у одноручних вудилищ повинен бути гачок для захоплення пальцем під час занедбаності. Якщо використовують безінерційну котушку, укріплену знизу вудилища, то такий гачок не потрібний, оскільки його замінює ніжка котушки.

Категорія: Спінінг | Переглядів: 2890 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 3.0/3 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]