Нахлистове вудилища
  
Лов риби нахлистом - це вже охота, майстерність. Освоєння нахлиста доступно всім, але для цього треба освоїти техніку занедбаності. Він повинен бути дальнім, влучним і безшумним. Лов нахлистом має багато тонкощів, і успіх її більшою мірою залежить від підбору снасти і уміння володіти нею.

Вудилище вибирають залежно від використовуваного шнура і якоюсь мірою від місця лову. Довгим вудилищем можна закинути далі, проте потрібно більше місця для виконання занедбаності. Матеріалом для вудилищ служать клеєний бамбук, скловолокно або углепластік.

Углепластік по легкості - самий кращий матеріал для вудилищ, але такі вудилища вельми дорогі і легко ушкоджуються. Вудилище, склеєне з бамбукових гранок, також володіє хорошими властивостями для занедбаності, проте воно важке і вимагає осгорожного звернення. Правда, деякі риболови не визнають ніяких інших вудилищ. Порожнисте вудилище з скловолокна легке і практичне.

Пропускні кільця для нахлистового вудилища застосовують найлегші, а кінцеве і вхідне - круглі, діаметром 3-4 мм. Вхідне кільце повинне стояти не ближче 60 см від котушки. Важкі кільця або трубки знижують якість вудилища.

Нахлистовиє вудилища бувають одноручними і дворучними. Найбільшого поширення набули одноручні. Їх застосовують для лову дрібної риби (форелі, харіуса). Довжина одноручних вудилищ 2,1-3,2 м, вага 200-300 г, діаметр вершинки 2- 2,2 мм, число кілець 7-8, довжина рукоятки 300-350 мм, кріплення котушки - на кінці рукоятки нижче за захоплення рукою.

Для лову крупнішої риби (кумжі і ін.) застосовують дворучні уділіша. Вони важкі, і лов ними вимагає значної витрати фізичної сили. Довжина їх 4,7-5,5 м, вага 800-1100 г, діаметр вершинки 3,8-5 мм, число кілець 10-12, довжина рукоятки 50-60 див.

Крива вигину нахлистового вудилища має крутіший схід на кінці, чим у всіх інших. Грузнув, під тяжкістю якого згинається кінець вудилища до горизонталі, при установці його під кутом 45 градусів для одноручного нахлиста рівний 250-350 р.
Центр тяжіння у нахлистового одноручного вудилища (без котушки) завдовжки 2,8-3 м не повинен бути розташований далі 45-50 см від рукоятки. Щоб перенести центр тяжіння ближче до рукоятки, комель іноді підвантажують спинному. Приведена вище вага уділіш вказана без підвантаження і без котушки.

Категорія: Спінінг | Переглядів: 1538 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 1.0/1 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]