Щука
  Перший жор щуки починається в кінці льодоставу. Приблизно через 10—12 днів після нересту спостерігається другий посилений жор, який триває близько 10 днів. Під час нересту продовжують годуватися лише дрібні щуки, що не виходять на нерест.
Щука ловиться протягом всього дня, проте для кожного водоймища є свій кращий годинник клювання. Крупні особини чаші беруть приманку в уранішній годинник, а при легковажній погоді — в середині дня. У похмурі дні, з невеликими дощами, вудіння буває успішнішим, ніж в ясну погоду.

На великій глибині рекомендується прямовисне блесненіє зимовими блешнями. У невеликих річках. зарослих водоростями, користуються однією вудкою, оснащеною мертвою рибкою на снасточке. Йдучи по берегу, краще вниз за течією, обловлюють всі відповідні місця: вири, «вікна» серед водоростей, плеса, розташовані за перекочуваннями. Якщо дно чисте, снасточку закидають подалі і, давши їй лягти, поволі, з перервами, проводять її біля дна, то трохи піднімаючи, від опускаючи плавними рухами вудилища. Відчувши клювання, зупиняються, трохи ослабляють натягнення волосіні і через 30—40 сек. роблять нерізку підсічку. Її щука бере мляво і довго тримає рибку в зубах не заковтючи, то не підсікають, а чекають до тих піп поки волосінь не почне йти у воду.

У тих місцях, де мешкає личинка міноги, щука клює на неї більш охоче, ніж на живця. У північній частині країни практикується вудіння на купку крупних черв'яків або виповзків, насаджених на великий гачок. Ловлять зазвичай з човна, плавом, на повільному ході, з підйомом і опусканням насадки Там, де водяться в'юни, їх використовують як живців.

Коли щуку ловлять вулицями поплавців, то краще ставити їх на чистому місці, поблизу від осоки або очерету, живця пускати вполводи. Зручне вудилище, оснащене пропускними кільцями і котушкою, - це дозволяє плавно закидати живця. Живцями можуть бути — плітка, елец, дрібна густера, голавлік, піскар, карасик, червонопірка, голець, йорж (іноді на йоржа бере найкрупніша щука). Щука уникає живців, які не водяться в тому водоймищі, де вона мешкає. Живців слід надягати на снасточку з двох одинарних гачків.

Застосування трійників нерідко приводить до того, що щука, схопивши рибу упоперек, наколюється на гачок і відпускає її. При лові на живця не треба поспішати з підсічкою. Добре небагато почекати, не натягуючи волосінь, і підсікати тільки при русі її убік.

Клювання у шуки буває різним. Зазвичай вона рішуча і різка, але при млявому клюванні обережна і схожа на зачепивши за м'яку траву. Сита щука бере неохоче, але бувають випадки, коли в шлунку спійманої щуки виявляють крупну рибу, що недавно проковтнула

Категорія: Види риб | Переглядів: 1777 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 4.7/3 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]