Плітка
Брати плітка починає незабаром після розтину річок, припиняючи клювання на декілька днів під час самого нересту. Але справжнє клювання починається з того часу, як покажуться перші ознаки рослинності на дні. Спочатку слід ловити на черв'яків; влітку ж — на хліб, мух, коників, ракові шийки. Коли виросте водяний шовк (зелень), плітка добре бере на нього. У сильний жар добре ловити плітку полоях годинника з 12 до 4 на чорний хліб, зім'ятий з медом і прованським або анісовим маслом, а також на білий хліб з медом забарвлений червоною фарбою, і на мух. При уженьі плітки дуже корисно кидати ту, що підгодувала що складається з розпарених кірок чорного хліба і підсмажених пшеничних висівок і товченого конопляного сім'я.

Для насадки вживають мотилів, опаришів і різних личинок, хліб, парені зерна, зелень, мух і ін. комах, ракові шийки і черв'яків. Для успішного лову плітки потрібна найакуратніша вудка: довге і легке вудилище, найтонша волосінь і найлегший, чутливіший поплавець. Гачки — з дрібних номерів. Ловлять плітку більше з поплавцем. На донну ловлять в місцях глибоких і тихих, де потрапляє дуже крупна плітка. При лові на донну вудку слід вживати грубішу. Клювання плітки, особливо дрібної, украй невірне і різноманітне: вона більше гойдає поплавець, чим занурює. Крупна плітка бере вірніше і спершу тихо веде поплавець, а потім топить. Підсікати треба при щонайменшій ознаці, що плітка схопила насадку і повела.

При лові в проводку з берега застосовують вудилище завдовжки 4—6 м, яке дозволяє ловити за затопленими кущами і травою, волосінь діаметром 0,15—0,2 мм, з тоншим повідцем. Поплавець і грузило беруть залежно від сили течії і глибини водоймища, тому запасаються декількома повідцями, оснащеними різними грузилами Гачок № 3-3,5 — для вудіння на мотиля і № 4 — на черв'яка. Необхідно мати отцеп.

У липні і серпні в озерах успішна рибалка на коника. Ловлять на нього в «вікнах» між листям латаття, серед очерету і очеретів, легеням 5— 6-метровим вудилищем з волосінню діаметром 0,15— 0,2 мм, завдовжки не більше довжини уділіша. Це необхідно для точності занедбаності в «вікна». Гачок № 3—4, з прямим загином. Відпустка насадки — рано вранці (до сходу сонця) на 20—30 см, а пізніше до 60—80 см від поверхні води Вантажило — одна лробінка № 7. Поплавець маленький, овальної форми, з пробки або дерева. Легкі і великі поплавці не годяться. Зручні поплавці з пінопласту з вантажем його нижньої частини. У сутінки краще видно на воді чорні поплавці, а вдень — білі.

При млявому клюванні в літні місяці результативне вудіння на поволі тонучу насадку. Цим способом, так само як і при лові на коника в «вікнах» між рослинністю, ловлять однією вудкою. Користуються гнучким, легеням 4—5-метровим уділі-шем Їм зручно плавно закидати легку насад-к\ ‘Тесання 0,15—0.2 мм. зеленого або блакитного цк . не довше за вудилище, дрібний гачок з до ротким цівкою (залежно від величини насадки) і маленький поплавець пінопласту не яскравого забарвлення. Грузило зазвичай не застосовують. Відпустка волосіні повинна дозволяти насадці доходити до дна. Оскільки клювання часто відбуваються у верхніх шарах води, необхідно маскуватися. Якщо при зануренні насадки клювання не було, насадку на 3—5 мин. залишають на дні, а потім роблять нову занедбаність. За відсутності клювань міняють місце лову. На кожному новому місці заздалегідь кидають ту, що трохи підгодувала.

У «вікнах» влітку ловлять на блешню з насадкою мотиля, шматочка червя, опариша, короїда. Застосовують вудилище завдовжки 2,5—3 м, волосінь завтовшки 0,12—0,15 мм. На кінці вудилища ставлять сторожок. Насадку поволі піднімають від дна з періодичними зупинками. Застосовують блешню і при лові звичайними вудками поплавців. В цьому випадку грузило не ставлять. Поплавець пінопласту беруть такої величини, щоб під тяжкістю блешні він лише трохи виступав з води. Іноді, особливо при невеликому вітрі, лов з блешнею дає кращі результати, чим звичайною Вудкою поплавця.

Влітку клювання плітки, особливо великої, краще за “це на уранішній і вечірній зорі. Восени — з вересня до льодоставу — ловлять на течії в проводку, а в закритих водоймищах — вудками поплавців на мотиля. Плітка бере протягом всього дня. Пізньою восени успішний лов в глибоких місцях водоймища, з човна, зимовою вудкою на блешню з мотилем.

Категорія: Види риб | Переглядів: 2378 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 4.5/2 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]