Линь
  У річках лінь попадається там, де є затоки, затони і взагалі місця, де абсолютно немає течії і де дно покрите масою мула. Любиму їжу ліня складає мотиль і червоний гнойовий черв'як. Лінь бере повсякчас дня, але краще близько часу заходу сонця; краща ж пора року для лову лінів — це весна і осінь до початку холоду, коли клювання лінів абсолютно припиняється.

Клювання ліня характерне. Спершу його присутність біля насадки помічається на неспокої поплавця: він гойдається то управо, то вліво, то подається вперед, то назад; потім він рішуче повертає убік, на хвилину зупиняється і потім абсолютно лягає на воду — це і є момент підсічки; як тільки поплавець ліг, підсікати треба негайно (інакше лінь відчує гачок і виплюне насадку) і досить різко, оскільки момент горизонтального положення поплавця є той, коли ця ледача риба бере насадку в рот і підводить її з дна, щоб заковтнути. Якщо підсічка не зроблена, то лінь іноді заковтує гачок, що і помічається на поплавці, який приймає вертикальне положення і швидко занурюється у воду; частіше ж лінь помічає гачок і випльовує насадку, яку він не обриває, а обсмоктує.

Окрім цього клювання лінь в окремих випадках клює еше іншим чином — різко. При різкому клюванні поплавець зникає відразу, волосінь витягується, кінець уділіша гнеться. Лінь у воді дуже сильний, упоріст і, ведений на волосіні до берега, прагне заплутати волосінь, заходивши на півколах управо і вліво в очерет. Варто тільки на хвилину ослабити волосінь — і риболовові доведеться лізти у воду самому або лінь зривається.

Влітку, коли ліні клюють не особливо охоче, вудіння представляє особливий інтерес, оскільки в цей час від риболова вимагається деяка вправність і декілька попередніх дій.

Перш за все в чагарниках ставка треба вибрати місце, де по різних ознаках можна припускати присутність лінів. У цьому місці від берега у напрямку до середини ставка прочищають коридор, для чого водорості зрізають біля самого кореня і викидають на берег. Коли коридор готовий, його залишають дні два у спокої, щоб розполохана роботою риба заспокоїлася. Дня через два або три приходять на розчищене місце з двома вудками, які і закидають уздовж коридору, не посередині, а ближче до стінок осоки.

Ловлять його зазвичай відразу 2—3 вудками поплавців, оснащеними волосінню діаметром 0,2—0,3 мм, гачком № 3—8 залежно від насадки і розміру ловімой риби (для мотиля і опариша — маленький, а для інших насадок — більше) і особливо чутливим невеликим поплавцем веретеноподібної форми з пінопласту, пробки або кори осокора. По хорошому, правильно підібраному поплавцю швидше помічають нерішучі клювання ліня.

Якщо лов йде незадовільно, тоді удаються до пріваде.
Раніше і найчастіше уживається прівада з каші або хліба, змішаних з прованським маслом, в яке додано декілька крапель анісового масла. Ця прівада дійсна як для лінів, так і для карасів. Можна також просочувати її м'ятними краплями. Хорошу пріваду складає також сир — сухий, добре вичавлений і трохи облитий конопляним маслом. Все ці прівади уживаються однаково: їх кладуть в мішок з сітки з чубком ячєєй, до мішка прив'язується камінь. і прівада опускається у волові в тому місці, де хочуть вудити.
Корисно перед початком вудіння розкидати ті, що прігоршню-другую підгодували і під час вудіння час від часу підкидати такі ж жмені. Коли вудіння проводиться з човна, то човен слід ставити завжди недалеко від осоки і закидати у самої осоки. Човен необхідний тільки у тому випадку, коли береги низовинні, болотисті і взагалі малодоступні і незручні для вудіння.

Ліні беруть насадку краще всього з дна. Якщо дно мулисте і насадка йде в рідкий мул, то її слід пускати так, щоб вона трохи стосувалася дна; а для того, щоб насадка не могла піти в мул, місце, на- мічене для лову і заздалегідь розчищене від трави, посипають злегка піском. Для того, щоб закрити мул і зробити дно нетопким, потрібна вельми невелика кількість піску, який майже завжди можна знайти поблизу. Пісок чудово стримує насадку, а також свій забарвленням сприяє яскравішому виділенню її у воді. До того ж місця чистіші або покриті піском серед грязі, що оточує їх, і твані вельми охоче відвідуються лінями.

У таких усипаних піском місцях можна ловити линів і на донну вудку, особливо якщо тут вода має невелику течію.

Категорія: Види риб | Переглядів: 1833 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]