Окунь
  Річковий окунь тримається в неглибоких місцях з піщаним дном і помірно швидкою течією; в цей час його постійно доводиться ловити разом з піскарем. Клювання починається годинника з семи; ранки і триває до заходу сонця; вночі окунь бере рідко.

Оскільки в цей час ще не можна дістати малявок і рак, то доводиться ловити на черв'яка (земляного і гнойового) і білого вугра. Насаджують черв'яків звичайно поодинці, але ловлять з успіхом і на пензлик мотиля; на черв'яка-виповзка окуні беруть гірше. При уженьі з поплавцем в стоячій або поволі поточній воді насадка повинна лежати на дні, якщо таке чисте; якщо ж дно поросло травою, то пускають насадку на вазі, але недалеко від дна. При швидкій течії вигідно пускати насадку так, щоб вона тягнулася по дну. Пізніше окуні добре беруть під шлюзами; тут грузило треба дуже важке, волосінь коротку і ловити з човна. При уженьі окуня з поплавцем, яка б не була насадка, слід підсікати, як тільки поплавець абсолютно сховається під водою. При уженьі без поплавця треба для підсічки чекати потяжки, яку дуже легко відрізнити від постукувань, їй передуючих. Губи у окуня досить слабкі, і тому слід поводитися з ними обережно і не ташить його через голову. Для виймання тих, що далеко заковтнули окунями гачків уживається особлива вилочка, за допомогою якої гачок вдавлюється небагато всередину рибки, унаслідок чого жало гачка звільняється з ранки, і потім він разом з вилочкою вільно витягується.

До літа окуні йдуть в глибші місця, які покидають тільки годинника з 12 дня до 4-х або 5-ти після полудня В цей проміжок часу його можна знайти в полоях, біля очеретів і лопухів Ловити можна протягом всього дня; вранці і увечері треба вибирати чисті місця (де мілина сходить в глибину, у вирах і т. д.).
Полюють за окунем декількома способами Влітку найпоширеніший лов вудкою поплавця на черв'яка. Удят одночасно 2—3 вудками. Бере окунь рішуче і жадібно, глибоко заковтючи насадку. Проте так буває не завжди. Великий і середній — клює на черв'яка не охоче, і застосування інших насадок — личинки міноги, дрібного піскаря і малька — дає кращі результати. За відсутності піскаря ловлять на дрібного карасика або йоржа. Живця насаджують на одинарний гачок № 5—7 на капроновому повідці завтовшки 0,25— 0,3 мм. При вудінні на течії живця чіпляють за обидві губи, а в стоячій воді — за спинку На живця ловлять вудками поплавців. Хорошими насадками служать личинка бабки (казарка)м'ясо раки, шматочки свіжій риби, око риби, мотиль, мор-миш, личинка ручейника. У глухих лісових озерах іноді окунь добре бере на місцевих водних комах і личинку ручейника. Восени, при першому похолоданні, в невеликих річках як насадка використовують дрібного жабеняти.

На слабкій течії або у водоймищі із стоячою водою ловлять на зимову блешню з човна в схил. З човна блеснят, що поволі рухається за вітром, поблизу від дна, на глибині 4—6 м. Якщо вітер швидко жене човен, опускають той, що невеликий волочиться по дну грузнув. Блешні застосовують срібні або жовті, вузькі, завдовжки 3—4 см з одинарним спаяним гачком. Ловлять літніми і зимовими вудками.

Деколи успішна і цікава лов на зимову блешню зверху, в занедбаність, довгими (3—4 м) літніми вудилищами. Волосінь беруть трохи коротше за вудилище, що дозволяє швидко витягувати окуня з води. Цим методом ловлять на уранішній зорі, за відсутності хвилі. Човен зупиняють недалеко від острівців водної рослинності. Оглядаються - довкруги відмітивши по сплесках жируючу зграю окуня, швидко і безшумно під'їжджають до неї. Зупинивши човен в 5—6 м, закидають блешню в місце «бою» і плавно тягнуть її до себе, не даючи погружать-ся. Клювання слідує відразу ж, а у разі сходу або промаху блешню хапає інший окунь. Успіх цього лову залежить від швидкості дій і точних рухів риболова. Якщо клювання кінчилося, треба знову оглядітися, знайти що відійшла або іншу зграю. Тягати потроху окуня потрібно уміло. Він наполегливо чинить опір і легко рве слабкі губи.

Влітку можна ловити окуня на блешню довгим вудилищем з кивком на вершинке його. Якщо кивка немає, клювання риболов відчуває рукою, що тримає вудилище. Ловлять з човна, з берега або з моста, опускаючи блешню прямовисно вниз і піднімаючи її потім короткими рухами або повільною плавною потяжкой. Волосінь зручніше завдовжки коротше за вудилище. При лові з човна на глибині понад 4 м деякі риболови користуються короткими зимовими вудилищами і волосінню, що дістає до дна.

Зазвичай окунь тримається в придонному шарі води, тому, користуючись глубомером, треба стежити за глибиною занурення насадки, яку прагнуть тримати в 15—25 см від дна. Іноді окуня шукають у верхніх шарах води, наприклад коли він полює за мальком. Кращий час лову — уранішній годинник. Вечірнє клювання коротше. Під час жора і при сприятливій погоді окунь попадається і вдень.

Категорія: Види риб | Переглядів: 2475 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 3.5/4 |
Всього коментарів: 2
2 бодя  
0
харош матрос)))

1 бодя  
0
юдшнщжншн

Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]