Вусач
Вусань — сильна риба. Найбільш увлекательна і успішна лов його донними вудками і в проводку з дальньою відпусткою поплавця. Для цього лову потрібне бегучая оснащення. Вудилище краще дротяне, тільки жорсткіше, оскільки при дальньому пропливе поплавця утворюється провіс волосіні, і підсічка повинна бути енергійною. Котушка повинна бути великого діаметру з вільним і легким ходом. Легкість обертання повинна бути така, щоб поплавець, що захоплюється течією, змотував волосінь з котушки без помітного зусилля. Волосінь — капронова діаметром 0,4—0,45 мм з повідцем завтовшки 0,35—0,4 мм. Поплавець такий же, як при лові в проводку, тільки більшого розміру. Вантаж повинен занурювати поплавець у воду на 3/4 його довжини. Гачок без бічного загину №9—12 залежно від насадки і розміру риби. Насадка — виповзок і личинка міноги, також застосовують сир і пшоняну кашу. Використовують опариша, м'ясо черепашки, сальника, линючої раки. Ловлять з човна, моста або плоту. Вудіння починають з визначення глибини or пуску поплавця. При точном визначенні глибини лову гачок повинен злегка зачіпати за дно при вільній подачі волосіні і проходити без зацепа при злегка натягнутій волосіні.

Щоб привернути вусаня до місця лову, використовують ті, що тваринні підгодували: личинки міноги, що розрізають на шматки, черві, м'ясо черепашки; іноді — макухи, пшоняну кашу.
Поширений лов вусаня донними вудками: з берега, в схил і ходовою донкою.
При лові донкою найзручніше користуватися вудилищем спінінга і котушкою. Капронова волосінь завтовшки 0,4—0,5 мм. Грузило 80—100 г, або на окремому повідці, сполученому з основною волосінню за допомогою потрійного вертлюжка, або що ковзає. Гачок № 10—12. Насадка головним чином тваринна. Ловлять не більше ніж двома вудками: вусань рідко засікається сам, а за великою кількістю вудок важко устежити і підсікти вчасно.

У схил вусаня ловлять так само, як сазана, а ходовою донкою — так само, як леша. Останній спосіб дає добрі результати при лові на швидких, глибоких і кам'янистих місцях.

Виведення крупного вусаня вимагає від риболова уміння. Зазвичай після підсічки вусань кидається вгору за течією, дотримуючись дна, що часто Приводить до зацепу, а іноді і до обриву волосіні. Щоб уникнути цього, не ослабляючи волосіні, швидко підбирають її на котушку або слідують за вусанем по берегу. Виводячи вусаня, треба весь час чекати різкого кидка і бути готовим у будь-який момент здати волосінь з котушки.

Категорія: Види риб | Переглядів: 1950 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]