Язь
Язь уникає гірських, дуже швидких, холодних річок і річок і віддає перевагу глибшим річкам з досить тихою течією, також річкові ставки і проточні озера. Живе він виключно на глибині і виходить гуляти на поверхню пізно увечері і рано вранці, майже вночі. Дрібні язі, под'язіки, починають брати з кінця квітня, більші ж — в травні. Кращий час для вудіння — вечір після заходу і особливо ранній ранок. Тут вони беруть задовго до сходу сонця. З весни треба шукати язя на неглибоких місцях з досить швидкою течією і кам'янистим дном. На початок літа або в кінці травня він переходить в глибші місця і живе вже осіло; восени ж йде в найглибші ями, де зимує. Для насадки вживають черв'яків, рак, чорний хліб, комах і іноді жаб. Підгодовувати язів всього краще распарененнимі хлібними зернами з квасною гущавиною і конопляною макухою. Язів, за винятком вудіння на комахах, більше ловлять з дна на товсті волосіні і гачки середньої величини. Язь бере досить віриале і прямо тягне поплавець у воду. Підсічка повинна бути швидка і рішуча, але не дуже різка. Язь — риба сильна і на вудці ходить досить жваво. Крупних язів, при лові на тонку снасть особливо, необхідно заздалегідь виводити; потім, коли язь спливає на поверхню, його потихеньку підтягають і підсочують.

З весни язь бере більше на земляного і гнойового черв'яка; пізніше ж — з половини або кінця травня — на чорний хліб, зім'ятий кульками в лісовий горіх величиною.

Найбільш поширена і результативна лов дроту, бажано з човна, але у відповідних місцях на невеликих річках, можна і з берега. При лові користуються такою, що підгодувала. Кращий час клювання з світанку до 9 годин ранку, але з прикормом, на течії, можна ловити весь день. Насадкою служать опариш, ручейник, короїд, личинка поденки, личинка бабки. Вудіння на личинку бабки в період її вильоту короткочасно, але дуже успішно. З появою льотних комах використовують крупних нічних метеликів, коників, хлібного жучка, раз-особистих комах, що літають біля води. Також вдалий лов в проводку на розпарений горох і зерна пшениці, особливо з тією, що підгодувала: розпареними житніми сухарями, хлібними зернами, кашею висівками, які опускають на дно в дрібній сітці.

Ловлять язя — донною вудкою на черв'яка, виповзка, м'ясо раки, личинку міноги, хліб, пшоняну кашу — переважно вночі, з вечора до світанку. В середині ночі клювання зазвичай уривається. При лові донною вудкою замість тієї, що підгодувала краще заздалегідь розкидати пріваду (розсипом і в кулях з хліба, змішаного навпіл з глиною). Іноді в пріваду з хліба додають рубаних земляних черв'яків.

Категорія: Види риб | Переглядів: 1386 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]