Екзотичні приманки.
Зараз наступив один з двох коротких за часом перехідних періодів між відкритою водою і льодом і льодом і відкритою водою. Другий період доводиться на кінець квітня. Температура води знизилася до мінімуму, і досить декілька морозних ночей і перший лід встане, принаймні, на дрібних «карасино-ротанових» водоймищах.

Але лов по відкритій воді продовжується, не дивлячись на те, що більшість риболовів нарікають на дуже низьку активність риби. А активність риби, як це не дивно не низька. Оцінка активності риби проводиться риболовами на підставі порівняння клювання на ті або інші приманки в різні сезони лову. І це не зовсім вірно.

Справа в тому що в холодній воді, ще не покритій льодом, риба по абсолютно незрозумілих причинах нерідко перестає сприймати насадку або наживку по запаху і смаку. Це більш ніж дивно, оскільки навіть в середині зими ті ж окунь, плітка або підлящик безпомилково розпізнають «місцевого» мотиля на гачку оснащення поплавця або блешні. Або відрізняють «реп'яха» від «чернобильника» саме на смак і запаху.

Зараз наступив такий період, коли риба може не обертати уваги на мотиля, опариша, хліб, червя і інші традиційні приманки.

Проте, відмічено, що порятунком рибалки від фіаско можуть стати «екзотичні» приманки. Екзотика таких приманок на гачку оснащення поплавця або донної обумовлена не екзотикою їх походження, а нез'ясовністю їх ефективності. Нерідко рятує положення використання таких приманок, з таких матеріалів, такої конструкції, що просто чудуєшся.

Екзотичні приманки на гачку оснащення поплавця я б поділив на два різновиди.

Перша частина приманок зовні, і лише зовні, імітує природний корм тваринного походження.

Перш за все, це мотиль, опариш, реп'ях, ручейник і личинка бабки, виготовлені з м'яких полімерних матеріалів. Імітації офарблюють в їх природний колір і навіть спеціально ароматизують.

Відмічено, що ароматизовані імітації дуже непогано привертають рибу, як серед зими, так і влітку.

Зараз ароматизатор в будь-якій кількості чомусь відлякує рибу. Тому краще використовувати штучного мотиля і опариша без ароматизатора. Приманка насаджується на гачок або блешню точно так, як і ви насаджуєте природну приманку. Варто особливо відзначити, що штучна приманка на гачку повинна бути дуже невеликою. Для цього навіть доводиться різати імітацію мотиля на три частини.

Невеликий розмір насадки зумовлює використання найменших гачків з розміром № 20 і менше. Є ще одна причина, чому потрібно використовувати невеликі гачки. Вони легені і не заважають приманці зайняти у воді природне положення.

Ефективність імітацій можна хоч частково пояснити тим, що в холодній і дуже прозорій воді риба спокушається зовнішнім виглядом приманки, але вельми важко зрозуміти, чому риба клює і досить добре на приманки, які зовні нічого не імітують.

Такі приманки можна віднести до другої частини екзотичних насадок. Перш за все, це кульки пінопласту, намистини і кембріки.

Випадки дуже ефективного лову крупної плітки на кембрік відомі багато років. Відкрили цей спосіб лову два дуже відомих московських риболова. Як насадка вони використовували відрізок зеленого кембріка від телефонного дроту. Довжина приманки складає не більше восьми міліметрів. Дуже важливе те, що кембрік насаджується на гачок оснащення поплавця. Спуск встановлюється так, щоб приманка нерухомо висіла в товщі води. Будь-який рух приводив до повного припинення клювання. Те ж саме відбувається при використанні бісеру. Іноді добрі результати дає використання однієї найдрібнішої бісеринки білого, жовтого або зеленого кольору, а іноді поєднання декількох бісеринок одного кольору. На відміну від кембріка, намистини працюють як в стоячій воді, так і на течії.

Так само як і у випадку з кембріком, в стоячій воді слід встановити спуск в півводи і тримати оснащення на місці. На течії варто використовувати або вільний пропливши оснащення, або проводку з періодичними зупинками оснащення. При цьому, після зупинки, потрібно відпускати оснащення не різко, а плавно, так, щоб приманка заглиблювалася поволі і по пологій траєкторії.

Але, напевно, найцікавішою, ефективнішою і універсальною насадкою зі всього ряду екзотичних, є кулька пінопласту.

Кульки легко витягнути з пакувального матеріалу. Відбираються кульки з розміром близько двох міліметрів, не більш. Кулька насаджується на дуже маленький і тонкий гачок.

Техніка лову аналогічна, тобто дуже важливо, щоб приманка знаходилася у воді в зваженому стані і якомога менше здійснювала рухів, не залежних від природного руху води. Тобто, якщо оснащення дрейфує під дією поверхневої течії, то нехай дрейфує. Щоб приманка була в зваженому стані, і потрібний гачок з мінімальною масою. Кулька з пінопласту у жодному випадку не можна фарбувати, оскільки позбавитися від запаху фарби все одно не вдасться.

Під час лову на течії на пінопласт має сенс грати приманкою за допомогою прідержек оснащення під час проплива.

Забавне те, що використання пінопласту має сенс під час лову на донні оснащення у водоймищах без течії, при цьому клює не тільки плітка, але і карась. Під час донного лову є сенс періодично міняти довжину повідця для того, щоб пінопласт знаходився в товщі води на тій або іншій відстані від дна. Довжина повідця може досягати метра і більш, але зазвичай достатнє 10–20 див.

Пояснити, чому зараз риба нерідко віддає перевагу над живим мотилем, черв'яком або опаришем кульці позбавленого смаку пінопласту, не представляється можливим, але це факт.

До речі, повинен ще раз підкреслити, що аналогічна ситуація спостерігатиметься в квітні, відразу ж після сходу льоду.

Проте головне не те, чому вдається добитися результативного лову з використанням екзотичних приманок.

Головне полягає в тому, як правильно скористатися рибою, що надається, можливістю її зловити.

І тут на перший план виходить не приманка, а якість снасти. Клювання на кембрік або мікроскопічній кульці невагомого пінопласту настільки швидкоплинні, що будь-яке запізнювання оснащення в передачі моменту клювання на поплавець приводить до того, що риболов клювання просто не бачить. Звідси слідує простій вивід, що ловити зараз потрібно з використанням найтонших і чутливіших оснащень.

Якість оснащення поплавця в осінньому лові, незалежно від того, яку приманку віддає перевазі риба, повинно бути дуже високим. Починаючи з швидкого вудилища, максимально тонкої волосіні і гачка мінімального розміру, закінчуючи оснащенням з мінімальною масою для даних умов лову.

Вимушене використання екзотичних насадок в перехідний період від пізніше осяй до першого льоду ще раз наочно підкреслює той факт, що ніяка сама прегарна приманка не буде ефективною, якщо ви ловите на «дубову палицю» з використанням оснащення, розрахованого на «крокодила». Тільки гармонійна снасть, сконструйована під конкретні умови лову, допоможе добитися успіху. Другою складовою успіху є техніка лову. Мало закинути у воду оснащення і покласти вудилище на рогульку, потрібно ще і думати, чому не клює і як добитися успіху. Коли риба клює на все, що не потрапляє їй під ніс, так це не рибалка, а заготівка. Спробуйте зловити, коли не клює. Так, такий лов складний, але тим і цікава.

На закінчення можна сказати, в період закінчення чергового літнього сезону майстра лову вудкою поплавця добиваються вельми вражаючих результатів.

І ще. Той факт, що екзотичні приманки нерідко стають найефективнішими, не виключає використання природних наживок у вигляді мотиля, опариша, червя або ручейника. У невеликих річках природні приманки, особливо ручейник і личинка бабки, залишаються поза конкуренцією. Але знову ж таки, для того, щоб успішно ловити, необхідно використовувати снасть, точно відповідну умовам лову. Тобто завжди потрібно використовувати максимально тонке оснащення і відточувати власну техніку лову.

Категорія: Наживки | Переглядів: 1589 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
[BODY]