Рибалка в 

в Україні
Пошук:
Авторизоваться
Логін:
Пароль:

Щука на крушки.

Щук ділять на великих, глибинних, і на «трав'янок», водоростей, що мешкають поблизу. Причому другі можуть влаштовувати засідку як на дні, так і у поверхні води. Займаючись підводним полюванням, мені не раз доводилося виявляти щуку над собою, що зачаїлася у кромки нахиленого очерету. Причому щука дуже цікава риба. Якщо підводний мисливець не робить різких рухів, вона може довго спостерігати за ним, заходивши збоку і ззаду. Така манера поведінки говорить про те, що щука в будь-якому крупному живому об'єкті під водою завжди бачить суперника. При цьому, зачаївшись, щука спостерігає за об'єктом, не повертаючи голови. Для цього у неї влаштовані очі таким чином, що вона добре бачить не тільки збоку, але і за собою.

Кухлі – дуже ефективна снасть для полювання на щук. Ними можна максимально охопити акваторію водоймища.

Ловлять кухлями з використанням човна на водоймищах з мінімальною течією. Якщо риболов хоч трохи знає рельєф дна, він обов'язково вибере окремі нерівності, гряди, коряжник, підводні горби серед більш-менш рівних поливів і пустить над ними кухлі. Саме тут найчастіше влаштовують засідку щуки. Але навіть не знаючи добре водоймища, можна розраховувати на пристойний улов кухлями, оскільки розставлені широкою смугою снасти вітер проганяє на великі відстані, що дає можливість випадкового попадання на щуку.

Риболови придумали різні конструкції кружків. Штирьевиє володіють більшою парусностью і призначені для лову в прогін. Парусность безштирьевих кружків менше і ними добре ловити в нешироких затоках або протоках.

Іноді риболови на першому, пошуковому етапі ловлять штирьевимі кухлями і при активних клюваннях в одному і тому ж місці переходять на лов безштирьевимі кухлями.

Безштирьевиє кухля також незамінні при сильній хвилі. Саме у легковажну погоду нерідко прокидається апетит щуки, до того ж, гра кружка на хвилі задає додатковий рух живцеві, що швидше привертає до нього увагу щуки.

Конструкція звичайного штирьевого кружка: діаметр диска пінопласту складає 150 мм, товщина 30 мм, діаметр отвору 10 мм, жолобок 10Х10 мм. Довга вставного штирька 150–160 мм. На нижньому його кінці є кулясте потовщення. Штирек виготовляється у формі конуса з пластмаси або з дерева (діаметр верхньої частини 8–10 мм, поблизу потовщення 11–13 мм). Потовщення у вигляді кулі робить кружок стійкішим на воді.

Волосінь перетином 0,3–0,5 мм намотується в бічний жолобок диска. Її запас для обширних, не зарослих водних просторів зазвичай складає 20–25 м. При лові на неглибоких водоймищах досить мати на кухлі 10–15 м волосіні. Повідець беруть з тонкої сталі завдовжки 15–30 см і приєднують його до основної волосіні через вертлюжок, але заздалегідь на волосінь надягають ковзаючу «оливку» по вазі відповідну з живцем.

Всі сполучні частини перевіряються на надійність. Трійник ставлять №№ 8–12, величина гачків залежить від розмірів щуки, що найчастіше попадається в даному водоймищі.

Диск і штирек покриваються водонепроникною фарбою.

З одного боку диск покривають фарбою білого кольору, з іншої – червоною. Штирек офарблюють білою фарбою і лише кульове потовщення – червоною. Таке розмежування в квітах необхідне для того, щоб риболов бачив перевертання кружка здалеку. Фіксація волосіні на зарядженому кружку відбувається за рахунок бічних вирізів біля жолобка.

У зарядженому положенні червона сторона кружка повинна бути вгорі. При клюванні кружок перевертається і волосінь виходить із защепа.

Звичайно, комфортніше ловити кухлями в тиху, безвітряну погоду – тоді кухлі менше розгонить по водоймищу. При активному клюванні хижака досить мати 4-6 кружків. При слабкому клюванні кількість кружків збільшують до 10. Потрібно ставити кухлі на відстані не менше 10 м один від одного – це збільшить обхват акваторії і виключить заплутування оснащень різних кружків при клюванні.

При лові на велику кількість кружків легко справлятися з тими, які мають однакові розміри і однакову огрузку. Живців краще ставити теж приблизно однакових, інакше кухлі стануть просуватися з неоднаковою швидкістю і їх важко контролюватиме.

Перед прогоном кружків необхідно переконатися по непрямих ознаках, що в районі лову немає високо виступаючих над дном водоростей або корчів, за які може зачепитися снасть.

Після розстановки жерліц слід відплисти від них на човні на відстань 20–35 м і спостерігати за їх рухом і перевертаннями здалека. При клюванні потрібно без зайвого шуму підпливти до кружка, використовуючи інерцію човна. Підходять боком. По кількості розмотаної волосіні і по руху кружка у бік легкого визначити момент підсічки.

З кухлями, що заякоряють, ловлять при сильному вітрі і коли необхідно утримувати оснащення на перевірених практикою уловистих крапках. Роль якоря в оснащенні грає свинцеве грузило вагою 250–300 р. Повідець може кріпитися в ковзаючому положенні або до відведення-вставки, виготовленою з мідного дроту.

Риболов-кружочник завжди повинен мати під рукою широку підсаку або багорік для захоплення щуки, екстрактор для виймання трійника із зубастої пасти і спеціальний важкий отцеп на випадок, якщо живець заведе снасть в корч або водорості. Непогано прихопити з собою оселок для заточування гачків. Потрібно стежити, щоб багорік завжди знаходився в чохлі щоб уникнути проколу човна. Живця зберігають в просторій канні, для якої в жарку погоду пристосовують простій нагнітач повітря (шматок шланга з гумовою грушею на кінці), щоб живець не засипав.

Переглядів: 1220 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
Еще статьи...
Підпишись на оновлення:
Лента новостей
Цікаві статті:
Хостинг від uCoz