Попавши в риболовецький магазин навіть у дослідних людей розбігаються очі: коштують всілякі баночки, коробочки, величезні приманки, якісь ліски, незрозумілої форми вантажила. А ось для чого все це потрібно на жаль не всі знають, оскільки займаються цим непрофесійно, і продавці просто починають "впарівать". Ми зібрали деякі речі що відносяться більшою мірою до лову спінінга і постараємося Вам пояснити для чого вони потрібні, а Ви вже самі для себе визначите знадобляться вони вам чи ні...

  
Лов риби нахлистом - це вже охота, майстерність. Освоєння нахлиста доступно всім, але для цього треба освоїти техніку занедбаності. Він повинен бути дальнім, влучним і безшумним. Лов нахлистом має багато тонкощів, і успіх її більшою мірою залежить від підбору снасти і уміння володіти нею.

  В принципі будь-яке вудилище можна використовувати для лову доріжкою. Та все ж потрібно уникати, особливо при лові шук, дуже гнучких вудилищ, оскільки вони слабо підсікають. Якнайкращими будуть універсальні вудилища жорсткого ладу (наприклад, для відкритих котушок), завдовжки 240- 270 см, з довгою рукояткою. Вудилище для проводки мушки з човна повинне бути трохи довше (270-330 см) і гнучкіше. Основне правило полягає в тому, що чим гнучкіше вудилище, тим більше криво по відношенню до волосіні потрібно його тримати при веслуванні. У жодному випадку не слід допускати, щоб вудилище і волосінь утворили гострий кут.
  Назва “спінінг” походить від англійського слова і означає “обертатися”. Ця спортивна снасть в Росії стала застосовуватися з 80-х років минулого сторіччя. Лов спінінга хижих риб (щуки, окуня, судака, голавля і інших) активний, а при умілому поводженні з снастю - і здобич.



 
Вудилище призначається для занедбаності волосіні, підсічки і виведення риби. Воно повинне бути прямим легенею, гнучкою, пружною і міцною. Легкість підвищує маневреність снасти, риболов менше втомлюється, особливо при активному вудінні, коли вудилище під час лову довго знаходиться в руках. Пружність сприяє швидкому стомленню риби при її виведенні, а гнучкість амортизує різкі ривки і оберігає волосінь від обриву.

Вудилище підбирають відповідно до волосіні: чим вона тонша і слабкіша, тим більше гнучким повинне бути вудилище. Довжина його залежить від способу і умов лову.