Рибалка в 

в Україні
Пошук:
Авторизоваться
Логін:
Пароль:

Рибалка на снігу.

Звичайна ситуація – де лід встиг намерзнути до снігопаду, там він поволі, але вірно росте з кожним днем. Там, де лід встати не встиг, скоро спостерігатиметься другий «перший» лід. Якщо ще і потепліє або піде дощ, то сніг може танути, і ми отримаємо залишки достатньо тонкого і, головне, прозорого льоду.

Більшість риболовів відкрили зимовий сезон лову з льоду. На невеликих, дрібних і, головне, закритих від вітру водоймищах лід досяг товщини більше 10 див. Такий лід, що називається, вже не тріщить. На великих водоймищах лід стоїть в затоках, але його товщина рідко перевищує 5–6 див. На проточних водоймищах замість льоду на поверхні лежить смерзшаяся кірка снігу.

Оскільки погода тиха, то цілком імовірно, що після снігопадів наступить похолодання і лід встане на річках. Якщо снігу не буде, то і тут лов почнеться з прозорого льоду. Варто відмітити, що лов з прозорого льоду достатньо поширений і не є рідкістю навіть серед зими. По старих прикметах, такий лов зазвичай продовжується та середини грудня. Тут я б хотів вставити дуже важливе, на мій погляд, зауваження. Часто сам риболов створює прозорий лід. Відбувається цей так. Вийшов риболов на лід, розчистив рухом ноги гладкий лід від снігу, пробив лунку і створив пляму прозорого льоду. Раджу не чистити лід від снігу, а бурити лунку через сніг. І не чистити лунку черпаком, а робити в ній дірочку за допомогою палички.

Лов з прозорого льоду має свої особливості, про які і піде мова сьогодні.

Давно відмічено, що більше всього рибу насторожує не шум від плішні або льодобуру, не крупна або нісенітна приманка, а рухома пляма риболова над нею. Риба не покидає своєї стоянки, вона просто затаюється, і потрібно певний час для того, щоб вона заспокоїлася і продовжила пошуки корму.

Виходячи з такої реакції риби на присутність риболова на прозорому льоду, потрібно будувати тактику лову.
Найнадійнішим починатиме ловлю, а точніше підготовку місця лову, заздалегідь, тобто ще до світанку. Це не тільки важко, оскільки потрібно дуже добре знати рельєф водоймища, але і небезпечно. Небезпечно пересуватися по тонкому прозорому льоду, а в темноті тим більше. Якщо лід менше десяти сантиметрів, то не варто ризикувати. Можна зробити по-іншому, а саме, підготувати лунки увечері. Для того, щоб їх знайти вранці, лунки мітять вітками.

Завчасна підготовка лунок має сенс, якщо ви настроюєтеся на лов карася, коропа, щуки, тобто тих видів риб, які не здійснюють міграцій на великі відстані. Зараз лящ або плітка постійно переміщаються і тактика завчасної підготовки місця лову стає безглуздою. Дрібний окунь дотримується постійних місць, а ось великий мігрує і вельми активно. До речі, зараз на великих водоймищах може мігрувати і щука.

Тому, якщо ви налаштовані на лов плітки, ляща або крупного окуня, доведеться удатися до маскування на прозорому льоду. Варіантів маскування декілька, і залежно від концентрації риби і інтенсивності клювання, можна удатися до того або іншого варіанту.

Найпоширеніший варіант маскування полягає в тому, що риболов перетворює лід з прозорого в матовий. Робиться це дуже просто.

По-перше, не потрібно прибирати від лунки сніг і крихти льоду, які заважають при лові, оскільки за лід постійно чіпляється волосінь, але що робити, маскування важливіше. Нерідко в лові допомагає те, що лунки свердляться на ділянках з матовим або запорошеним снігом льодом. Але потрібно пам'ятати, що матовий лід майже в два рази менш міцний, чим прозорий.

Якщо знайти ділянку льоду, припорошеного снігом, в клюванням місці не вдається, то потрібно черпаком наплескати води з лунки за площею. Вода швидко замерзне і лід стане матовим. Якщо виявлена лунка, в якій є стійке клювання, то варто в перервах клювання наморожувати матовий шар і далі. Відмічено, що підготовлена протягом дня лунка може залишитися робочою і в наступні декілька днів. Такі лунки можна принаджувати, тобто підгодовувати в кінці лову.

У літературі вельми часто зустрічається рада, щоб затемняти лунки за допомогою плаща або тканини. У цьому є свій сенс, але тільки в тому випадку, якщо риба бачитиме над собою тільки темна пляма і не бачити рухів риболова. До темної нерухомої плями риба швидко звикає, але якщо риболов робитиме різкі рухи, то маскування не спрацює. Саме тому раджу переміщатися по льоду не поспішаючи, не бігати і не робити різких рухів, що на тонкому льоду може бути ще і небезпечним.

Дуже непогано використовувати широкі і короткі мисливські лижі. Вони дуже істотно підвищують безпеку пересування по льоду. В крайньому випадку, від таких лиж легко вмить позбавитися. Коли риболов сідає на риболовецький ящик, ставить по краях лунки лижі, то виходить вельми швидке і ефективне маскування.
Непогані результати для маскування може дати використання легкого намету, але слід не забувати про те, що вибратися з будь-якого намету швидко не вдасться, тому ловити в наметі з тонкого льоду просто не можна. Оскільки в більшості випадків лов все-таки ходова, то і ловити з наметом сенсу немає.

Тактика лову має також свої особливості. По-перше, не варто метушитися, робити зайві переміщення і рухи. Досвідчені риболови не махають руками, роблять короткі підсічки. При виведенні риби працюють тільки кисті і пальці рук. Це є хорошим маскуванням не тільки від риби, але і від інших риболовів. Зараз як ніколи не варто скупчуватися на льоду. Від натовпу риболовів риба або швидко йде, або перестає клювати.
Нерідко кращі місця знаходяться біля берега в тіні від дерев. Якщо погода сонячна, то сідати біля лунки краще проти сонця. В цьому випадку тінь від риболова буде не над лункою, а небагато в стороні від неї. Ефект може бути вражаючим. Це під час лову на блешню або оснащення поплавця.

Під час лову на блешню, особливо якщо використовується добре плануюча приманка, варто періодично міняти своє положення біля лунки. Нерідко такий прийом дає результат.

Буває важливим вибір місця лову залежно від загальної освітленості. Чим день пасмурнєє, тим ближче до дрібних місць можна пробивати лунки. Чим більше глибина під лункою, тим менше відчувається вплив маскування. При глибині понад шість-восьми метрів маскування може і не потрібно, але у будь-якому випадку бігати по льоду і робити різких рухів не потрібно.

Бігати доводиться тільки в одному випадку, коли ви ловите на жерліци. Розставивши жерліци, слід вибрати місце неподалеку, сісти і не робити зайвих рухів тіла. Після клювання бігти просто доводиться, хоча, як показує практика, при правильно вибраному місці очікування, часі, щоб, не поспішаючи підійти до снасті, розмотуваною рибою, достатньо.

Під час лову з прозорого льоду потрібна особлива увага приділити підбору приманки, оскільки освітленість хороша і риба розрізняє приманки не тільки по грі, але і за кольором. Загальна рекомендація полягає в тому, що в сонячний день перевагу потрібно віддати матовим і темним тонам приманки. Проте ця рекомендація дуже і дуже приблизна. Я, наприклад, нерідко ловив плітку з першого прозорого льоду з глибини не більше двох метрів на блешні кольору срібла або олова, та ще і поліровані. Отже краще не слідувати радам, а методично підбирати приманку під дані конкретні умови лову.

Від рибака М.Руслана.
Переглядів: 1225 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
Еще статьи...
Підпишись на оновлення:
Лента новостей
Цікаві статті:
Хостинг від uCoz