Рибалка в 

в Україні
Пошук:
Авторизоваться
Логін:
Пароль:

Класка поплавовного вуддіня.

Почнемо з лову на течії, або з лову в проводку в класичному літературному трактуванні. Цей вибір заснований на тому, що весна ще не закінчилася, вода вже світла, а риба найбільш активна в річках. І ловлять її в проводку.

Переважна більшість наших риболов користується прогорілчаними вудилищами з пропускними кільцями, що, на мій погляд, не завжди виправдано, але факт залишається фактом, тому розглянемо саме ловлю за допомогою вудилища з кільцями.

Снасть є телескопічною, рідше штекерноє вудилище завдовжки до семи метрів. Дуже довге вудилище або надмірно хлистоватоє, або дуже дороге. Оптимальна довжина вудилища знаходиться десь в районі 5–6 метрів.

Вудилище оснащується пропускними кільцями, катушкодержателем і котушкою. Для зберігання запасу волосіні використовується найпростіша прогорілчана котушка, забезпечена елементарним гальмом. Прогорілчана котушка дозволяє легко і просто змінювати довжину волосіні. Незручності виникають тоді, коли потрібно відпустити за течією оснащення на відстань в 10–30 м, і ці незручності пов'язані з довгою підмоткою волосіні після закінчення довгої проводки. Тоді доцільно використовувати безінерционниє мікрокотушки, а ще краще мультиплікатори.

Рекомендувати якусь певну модель немає сенсу, оскільки вони всі цілком робочі. Не дивлячись на свій дійсно мікроскопічний розмір, вони мають шпулі з лесоємкостью до 100 м волосіні діаметром 0,15 мм.

Передавальне відношення 6 до 1 говорить про те, що швидкість підмотки волосіні досить висока. На котушці знаходиться запас волосіні. На кінці волосіні вмонтовується оснащення. Конструкція оснащення залежить від того, яку рибу, в яких умовах і як ловлять.

Так, наприклад, ви вирішили половити плітку, язя, голавля або ляща навесні в річці, в яку риба заходить перед нерестом. Лов в таких умовах полягає в тому, що ви підбурюєте волосінь з котушки і вона захоплюється течією.

Оснащення по своїй конструкції дуже просте. (Мал. 1). Вона складається з поплавця, основного грузила, підпаска і повідця з гачком. Поплавець достатньо простій по конструкції і має вантажопідйомність до 10 г, але частіше використовуються поплавці з вантажопідйомністю до 2 р. (Мал. 2). Антена є продовженням тіла поплавця і має щодо великий діаметр (3–5 мм). Такий поплавець не затягується під воду у водоверті і суводях завдяки великій власній плавучості антени. У вигляді антени можна використовувати порожнисту трубку.

Основне грузило, у формі великої дробинки або оливки, розташоване близько до поплавця, адже глибина лову відносно невелика. Підпасок у вигляді дробинки вагою не менше 0,2 г захоплює приманку до дна. Довжина повідця складає 20–50 див. Практично всі клювання відбувається «на утоп». Не дивлячись на пристойну вагу оснащення, відпустити її за течією рідкісного вдається далі 20 метрів. Техніка лову полягає виключно в періодичному притримуванні вільного проплива оснащення.

А що робити, якщо крупна риба лякається риболова і відходить далі? Таке спостерігається в невеликих річках влітку і осінню. На допомогу приходить оснащення з прозорим поплавцем-кулею. Поплавець має два отвори, які закриваються пробками з м'якого полімерного матеріалу. Волосінь пропускається через вушка поплавця. Нижче за поплавець на волосіні знаходиться всього одне грузило-підпасок. Таке оснащення можна відпустити за течією на відстань до 50 і більше метрів.

На такі оснащення ловлять крупну плітку, голавля, язя і жереха. На великих річках описаним способом дуже зручно ловити з човна з дальньою відпусткою оснащення.

Якщо глибина велика, то застосовують оснащення з ковзаючими поплавцями, такі ж як в снасті для «дальньої занедбаності».

Прогорілчана снасть буває незамінна під час лову крупної риби, такий як сазан і крупний лящ на глибинній брівці, яка близько підходить до берега.

Влітку сазан виходить з ям і підходить до берегових брівок. Специфіка лову полягає в тому, що приманка повинна залишатися на тій, що підгодувала нерухомої. Як тільки вона починає рухатися за течією, риба перестає звертати на неї увагу. Багато риболовів застосовують в таких випадках спосіб лову, який відомий під назвою «напівдонка». Напівдонка, як спеціальна снасть, відома дуже давно. Вона є гібридом вудки поплавця і донки. З донками її об'єднує те, що гачок з приманкою на подовженій волосіні завжди знаходяться на дні. Від вудки поплавця залишилася комплектація оснащення поплавцем. Приманка, а іноді і декілька нижніх грузил, лежать на дні. Таке оснащення дуже чутливе до клювань. Ось тільки волосінь повинна бути не набагато довше за вудилище. До недоліків такого способу ловили слід віднести той факт, що її практично не можна застосовувати, коли на дні багато зацепов у вигляді коріння і віток. Аж надто морочливо переробляти все оснащення після кожного обриву.

Під час лову найважливіше полягає в тому, щоб добитися такого стану оснащення, коли приманка лежить на дні, а вага поплавця, що висить на волосіні, врівноважує силу тиску води на волосінь. Якщо ви міняєте місце лову і на новому місці течія сильніша, то поплавець зрушують далі від вудилища. Відстань від кінчика вудилища до поплавця може досягати метра. Клювання наголошуються по тремтінню, сіпанню поплавця або по натягненню волосіні. У разі клювання язя або голавля ліска може і провиснути, але це тільки в тих випадках, коли клює достатньо крупна риба.

Класичний поплавець з однією точкою кріплення, огрузка з ланцюжка грузил складають оснащення. Оснащення опускають у воду безпосередньо на ту, що підгодувала і тримають вудилище нерухомо. Якщо заважає сильний вітер, то підпаска кладуть на дно. Якщо вітер співпадає по напряму з течією, то підпаска варто замінити на невелике ковзаюче грузило і покласти його на дно. (Мал. 3).

Може виникнути питання, а чому не скористатися звичайним маховим вудилищем? Річ у тому, що для лову в проводку на течії зазвичай досить мати вудилище завдовжки 5–6 метрів. Якщо лісок досить тонка, то таке коротке махове вудилище не дозволить боротися з сазаном вагою в 3 і більш за кг Перший же ривок риби приведе до обриву снасти. Інша справа, якщо вудилище оснащене котушкою, яка допоможе без затримки скинути декілька метрів волосіні. Ривок сазана зазвичай не перевищує 40–50 м, тому на котушці повинно бути намотано не менше 70–80 метрів волосіні. Після того, як ви стримали, вже на видаленні від берега, ривок риби, боротися з сазаном буде набагато простіше і ефективніше.

Під час лову на річці, особливо в період заборони на використання човнів, буває доцільно ловити не з берега, а в забродку. Тобто зайшовши у воду від берега на декілька метрів, до краю затопленою водою рослинності. В цьому випадку, необхідно передбачити не тільки тепле взуття, але і декілька стійкий для вудилища, для столика з приманками, для сажалки і для подсачека. Дуже хороша в таких випадках платформа найпростішої конструкції, без сидіння і ящиків. На платформі можна не тільки розмістити всі стійки, але їду і коробки із запасними оснащеннями, гачками і грузилами, а також ємність з тією, що підгодувала.

В тому випадку, якщо ви ловите відносно дрібну рибу в проводку на течії, в конкретному підгодованому місці, то використовувати вудилища з кільцями і котушкою немає ніякого сенсу. Набагато ефективніше узяти або махову «палицю», або штекер. Махове вудилище набагато краще по ладу, набагато легше і дозволяє посилати набагато легші оснащення. Використання легших оснащень має на увазі застосування і тонших волосіней, що майже завжди зумовлює успіх або неуспіх лову.

Переглядів: 1048 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
Еще статьи...
Підпишись на оновлення:
Лента новостей
Цікаві статті:
Хостинг від uCoz