Рибалка в 

в Україні
Пошук:
Авторизоваться
Логін:
Пароль:

Особливості ловлі на течії


Для лову на течії використовується петлеве оснащення. Якщо ваш монтаж зроблений правильно, оснащення дозволить ловити майже кожну з риб, що спробували узяти приманку. Після того, як волосінь пропущена через всі кільця вудилища, на неї нанизують вертлюжок із застібкою і потім маленький вертлюжок, такий же, як і при монтажі оснащення для спокійної води. Вертлюжок із застібкою відсовують подалі вгору по волосіні, щоб він поки не заважав. Маленький вертлюжок зміщують на 50-70 см від кінця волосіні. Тепер волосінь в 20 см з кожного боку від вертлюжка беруть великими і вказівними пальцями обох рук і закручують. Пальці кожної руки працюють в протилежних напрямах. Волосінь йде по обидві сторони від вертлюжка скручується в одне ціле. Необхідно щоб «скручування» було достатньо довгим для того, щоб зав'язати вузлик приблизно в 10 см від вертлюжка. Вузол запобігає розкручуванню волосіні. Таку ж операцію проводять ще двічі і в обох випадках зав'язують по невеликому вузлику з одним оборотом в десятидесяти см від попереднього. Ще через 10 см в'яжуть вузлик з двома оборотами. Цей вузол повинен бути дуже міцним. Тепер настає черга вертлюжка із застібкою, до якої пристібатиметься годівниця під час рибалки. Його просувають вниз до вузла з двома оборотами і потім в'яжуть на здвоєній волосіні ще один вузол з двома оборотами в 10 - 15 см від попереднього. Кінець волосіні, що залишився, відрізують. У петлі, сформованій між двома подвійними вузликами, рухається вертлюжок із застібкою, а під нею знаходиться скручена волосінь з вертлюжком на кінці, для кріплення повідця. Після зарядки годівниці прикормкою, ви побачите, що скручування, направлене убік, чудово триматиме відстань від годівниці, коли та торкнеться нижнього подвійного вузла. Це дає гарантію від заплутування оснащення.
При лові на течії правильно підібрана по вазі годівниця може почати котитися по дну, але не тому, що її тягне течія, а більшою мірою через те, що потік надає дуже великий тиск на ту частину волосіні, яка знаходиться між дном і поверхнею води. Якщо понизити цей тиск, можна ловити ефективніше і з легшою годівницею. Щоб понизити тиск потоку на волосінь, потрібно, по-перше, прибрати якомога більше волосіні з води, тобто підняти вершинку вудилища якомога вище. По-друге - дати волосіні деякий провіс. Не так важливо, наскільки велику дугу утворює волосінь. Потік постійно відводитиме цей провіс далі від вершинки. Волосінь, яка знаходиться поза водою і дуга скоротять тиск потоку. Зниження відбудеться ще і тому, що від годівниці до точки виходу з води волосінь триматиметься майже паралельно течії. Тільки в середині цієї ділянки волосіні в товщі води тиск залишиться максимально сильним.
Прибрати зайвий тиск необхідно тому, що оснащення добре працює лише у тому випадку, коли годівниця не переобтяжена і її ваги досить, щоб вона утримувалася на грунті на самій межі. Така система оснащення зберігає можливість самопідсічки і дозволить ловити без промахів кожну рибу, яка клюнула. Підсічка у такому разі тільки шкодить. Риболовові залишається акуратно доставити оснащення в точку лову і чекати клювання. Потім без всякої підсічки вивести самозасічену рибу.
Після закидання годівниці гачок з насадкою лягає поряд з нею в точці лову. Даєте волосіні провіс, і вона утворює дугу. Тиск течії, що залишився після створення дуги, направлений на те, щоб тягнути годівницю по дну. Але її вага достатня, щоб протистояти потоку. Як би не лягла на дно годівниця, гачок з насадкою завжди виявиться нижчим за неї за течією. Риба бере насадку і намагається поплисти геть. Навіть при невеликому русі риби з гачком в роті годівниця зрушиться і покотиться по дну. Це трапиться тому, що тиск на волосінь був достатньо низьким, але тільки до того моменту, поки годівниця не почала рухатися. У ту секунду, коли риба намагається поплисти геть з узятою приманкою, годівниця, продовжуючи рухатися вниз за течією, автоматично підсікає рибу. Момент клювання і підсічки реєструється як відхід назад вершинки вудилища, яка тільки що була злегка зігнута під тиском води на волосінь. Залишається обережно витягнути трофей з води.
От чому оснащення повинне бути дуже тонко збалансована, інакше воно просто не працюватиме. Якщо годівниця дуже важка, вона не зможе зрушитися під додатковим тиском, що створюється рибою в ту секунду, коли вона бере приманку, і шансів на самопідсічку залишається зовсім небагато. До речі, коли ми говоримо про збалансованість оснащення, то це стосується не тільки годівниці, але і інших елементів, у тому числі і вертлюжків, які не повинні сильно впливати на всю її масу. Іноді навіть протягом однієї рибалки кілька разів доводиться підшукувати ідеальну вагу оснащення, тому що сила течії може збільшуватися або зменшуватися.
При такому лові дуже важливо зберігати власний спокій. Немало трофеїв втрачається тільки через те, що риболов сам робить підсічку, особливо після довгого очікування клювання. Коли вершинка вудилища раптово відіграє назад, нелегко утриматися від підсічки, а вона веде до звільнення від гачка риби, що вже засіклася, або до обриву повідця. Вузол гачка можна закріпити краплею суперклею. Вузли петлевого оснащення можна захистити силіконовими кембріками.
Переглядів: 1670 | Додав: rubalka-mr | Рейтинг: 4.0/2 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі - зареєструйтесь, або увійдіть ввівши пароль і логін !
[ Регістрація | Вхід ]
Еще статьи...
Підпишись на оновлення:
Лента новостей
Цікаві статті:
Хостинг від uCoz