Сторінки: « 1 2 ... 30 31 32 33 34 35 »

Зараз наступив один з двох коротких за часом перехідних періодів між відкритою водою і льодом і льодом і відкритою водою. Другий період доводиться на кінець квітня. Температура води знизилася до мінімуму, і досить декілька морозних ночей і перший лід встане, принаймні, на дрібних «карасино-ротанових» водоймищах.



Риболовля з використанням як наживки тіста зумовив спосіб вудіння з миттєвим підсіканням. Цей ефективний спосіб поширився після тривалих пошуків у спортивному рибальстві, де метою змагань є не приємний і корисний відпочинок, а спортивний результат – якнайбільше впійманої риби та якомога більша її загальна маса, незалежно від умов лову. Тісто використовують насамперед для лову карася, верховодки, плітки; меншою мірою для інших видів риби.


  
Лов риби нахлистом - це вже охота, майстерність. Освоєння нахлиста доступно всім, але для цього треба освоїти техніку занедбаності. Він повинен бути дальнім, влучним і безшумним. Лов нахлистом має багато тонкощів, і успіх її більшою мірою залежить від підбору снасти і уміння володіти нею.

  В принципі будь-яке вудилище можна використовувати для лову доріжкою. Та все ж потрібно уникати, особливо при лові шук, дуже гнучких вудилищ, оскільки вони слабо підсікають. Якнайкращими будуть універсальні вудилища жорсткого ладу (наприклад, для відкритих котушок), завдовжки 240- 270 см, з довгою рукояткою. Вудилище для проводки мушки з човна повинне бути трохи довше (270-330 см) і гнучкіше. Основне правило полягає в тому, що чим гнучкіше вудилище, тим більше криво по відношенню до волосіні потрібно його тримати при веслуванні. У жодному випадку не слід допускати, щоб вудилище і волосінь утворили гострий кут.
  Назва “спінінг” походить від англійського слова і означає “обертатися”. Ця спортивна снасть в Росії стала застосовуватися з 80-х років минулого сторіччя. Лов спінінга хижих риб (щуки, окуня, судака, голавля і інших) активний, а при умілому поводженні з снастю - і здобич.



  Річковий окунь тримається в неглибоких місцях з піщаним дном і помірно швидкою течією; в цей час його постійно доводиться ловити разом з піскарем. Клювання починається годинника з семи; ранки і триває до заходу сонця; вночі окунь бере рідко.


  Клювання починається ранньою навесні, на невеликій глибині, в мілководих затонах, де вода раніше прогрівається променями сонця. Карась бере добре до самого нересту, якщо не зіпсується погода. В період нересту клювання його майже припиняється і поновлюється лише через декілька днів після ікрометання. Іноді влітку карась перестає брати насадку без всяких видимих причин.



  Вудіння коропа починається навесні, коли річки увійдуть до берегів і вода очиститься і потепліє. Кращий час лову - з середини липня по вересень.

Снасть для коропа повинна бути міцною, щоб витримати боротьбу з сильною рибою, що важить іноді 10-12 кг і більш.


  Ловлять червонопірку вудкою поплавця Вудилище найлегше, краще з бамбука. Поплавець маленький, непомітний — куговий, пробковий, пір'яний. Капронова волосінь діаметром 0,2—0,25 мм, краще за зелений колір. Грузило-дробинка не більше № 4 Гачок № 4—7 залежно від розміру риби. Краща насадка — личинки комах: ручейник, короїд, реп'яхова міль. Влітку червонопірка бере на комах — поденку, дрібного коника. Місцями добре ловиться на хлібні насадки і дощового черв'яка. Удят або у кромки водних рослин, або в прогалинах між ними. Глибину відпустки насадки визначають пробним ловом: залежно від погоди і часу дня червонопірка може триматися у дна, у верхніх і середніх шарах води. Бере протягом всього дня, але жадібне клювання, особливо крупні особини, спостерігається на ранній уранішній зорі.
1-10 11-20 ... 291-300 301-310 311-320 321-330 331-340 341-344