Рибалка в 

в Україні
Пошук:
Авторизоваться
Логін:
Пароль:
Друзі сайту фільми онлайн та статусы вконтакті для дівчат.
« 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 »

Нюх - не менш важлива і необхідна будь-якому підводному мешканцеві сенсорна система. Найбільш детальний огляд робіт, присвячених дослідженню нюху і поведінкових реакцій риб при пошуку їжі, а також відношення до хижаків, приводяться в публікаціях Б.Флерова (1962), Д.Павлова і А. Касумяна (1994).

Відчуття нюху або сприйняття запахів грає дуже важливу роль в процесі пошуку їжі, для оборонних реакцій, переміщення риби, забезпечення стайності і знаходження родичів. Хімічні речовини, що сприймаються рибами, мають сигнальне значення для підтримки міжвидових і видових зв'язків: контактів між особинами одного вигляду в зграї, стосунків «хижак-жертва», здійснення локальних добових харчових і тривалих нерестових (сезонних) міграцій. Сприйняття запахів у риб вважається дистантною сенсорною системою (на відміну від контактної смакової). Дістантність - це здатність пахучих частинок поширювати ... Читати далі »

Багато любителів спінінга тим відрізняються від більшості інших рибалок, що не намагаються приховати від риби факт своєї присутності на березі водойми. На користь цього наводяться два основних доводи. По-перше, при ловлі спінінгом риба знаходиться на досить великій відстані від рибалки, по-друге, хижа риба слабо реагує на небезпеку. Практика, однак, показує, що перший аргумент справедливий лише частково, а другий і зовсім не відповідає дійсності.
Років п'ятнадцять тому я вперше вирішив спробувати свої сили в лові жереха. На широкому плесі ці хижаки потужними сплесками постійно нагадували про своїх агресивних намірах. Здавалося, піймання жереха - справа кількох хвилин. Проте я робив кидок за кидком, міняв приманки, а результат залишався нульовим. Таким же він був і в інших спінінгістів.
Відчувши фізичну і моральну втому, я влаштувався в тіні вербового куща, але задрімати мені ... Читати далі »

  Збірна команда України перемогла на чемпіонаті світу зі спортивної риболовлі на мормишку.

  Турнір відбувся на водоймі неподалік польського міста Августув. 55 спортсменів з одинадцяти команд, які представляли США, Фінляндію, Швецію, Латвію, Литву, Естонію, Польщу, Болгарію, Росію та Україну, змагалися протягом двох днів. Уперше за останні шість років нашим рибалкам вдалося покласти край латвійсько-російській «гегемонії».

«Ми приїхали до Польщі завчасно, — каже Богдан Дем'янчук, чемпіон світу в командному заліку. — Тож протягом чотирьох днів мали змогу потренуватися на місцевому водоймищі. Випробовували спорядження, приманки, шукали місця скупчення риби, адаптовувались до нових умов. Глибина там від шести до дев яти метрів, а на Поліссі таких озер немає. Потім обмінювалися враженнями: якої риби у водоймищі більше, на що краще клює, на які приманки реагує. То ... Читати далі »



Практично кожен чоловік хоч один раз в житті був на рибалці. Що ж нас так притягає до рибного лову? Ну по-перше, це азарт. Чим складніше зловити рибу, тим більший азарт нами опановує. Це чимось схоже на полювання, боротьбу між рефлексами риби і інтелектом людини. Починається це часто в ранньому дитинстві – ми йдемо з друзями на рибалку. При цьому в нашому арсеналі є дерев'яна палиця з волосінню (звана нами вудкою) і батон хліба або банку з черв'яками. Зрозуміло, зловити щось велике з такими снастями достатньо складно. Проте для дітей навіть спійманий невеликий окунь або карась – це вже перемога. Що може бути приємно, ніж підсмажити на вогнищі спійману «здобич» і з'їсти її з друзями? З часом у деяких з нас любов до рибалки пропадає. Проте у багатьох вона навпаки – трансформується в хобі. Рибалка перетворюється на цілий ритуал з покупкою необхідних снастей, продуктів харчування, сірників і мі ... Читати далі »
Не завжди найбільша риба є найстаршою. Навіть в одній водоймі дві особини від одних і тих же батьків ростуть по-різному. Для кожного виду є певні генетично задані межі розмірів, але розмір окремого екземпляра може сильно відрізнятися залежно від водойми. Наприклад, лящ у 6 років може мати і 300 грамів і один кілограм.

Одна з найважливіших умов – температурний режим. Адже навіть при значній кормовій базі риба не буде швидко рости, якщо вода занадто холодна.

Від розміру водойми ріст риби зележить тому, що у великій зазвичай кращі умови харчування. Як приклад вчені наводять утворення водосховищ. У річках риба росте досить повільно, а після затоплення відбувається різкий стрибок. Ріст риби прикорюється, однак часто через певний час знову уповільнюється.

Прикладом різного розвитку одного покоління може бути окунь. Діти однієї пари батьків можуть вирости і невеликими “матросиками” і глибинними “горбачами”. Це залежить від переважного ... Читати далі »
Що відоме широкому кругу риболовів про зимовий спосіб життя карасів, коропів або лінів? В основному тільки те, що з охолоджуванням води вони забиваються в зимувальні ями, лягають на дно або закопуються в м'який мул, покриваються товстим шаром слизу, впадають в анабіоз - загалом, не клюють. Про це неодноразово згадував в своїх класичних працях Л.П.Сабанеев.
Проте в риболовецьких виданнях час від часу з'являються публікації про несподівані і успішні рибалки, коли трофеями риболовів взимку ставали карасі, коропи або ліні.
Особливі багато подібних повідомлень приходило за часів СРСР з його південних "околиць": з Молдавії, України, Краснодарського краю, де періоди "заледеніння" вельми короткочасні, та і не щороку трапляються. Мене вони зацікавили. Крім того, я завжди уважно стежив за публікаціями підводних мисливців - взимку їх пристрасть стає частково "підлідною". За їх свідченням, вони стріляють тільки активну рибу, а не лежачу нерухомо в зимувальних ямах. У числі їх трофеїввзимку ... Читати далі »
Підпишись на оновлення:
Лента новостей
Цікаві статті:
Хостинг від uCoz